קביעת פגישת יעוץ
pregnancy
אהובה טיכו 17.09.20 רשלנות רפואית

רשלנות רפואית במהלך הריון

ההשלכות של רשלנות רפואית

מהלך ההיריון היא אחת התקופות המרגשות ביותר בחייה של כל אישה, היא נהנית מכל רגע גם כשיש ימים שהיא עייפה או לא חשה בטוב והיא כולה התרגשות לקראת הגעתו של הרך הנולד לעולם. לצערנו קורה לא אחת שמתרחשים מקרים של רשלנות רפואית של אחד מאנשי הצוות הרפואי במהלך תשעת החודשים הללו ויש לכך השלכות לטווח הקצר ולטווח הארוך.

בעולם המודרני נשים רבות לומדות מקצועות משמעותיים ומפתחות קריירה כשכירות בתפקידים שונים בחברות פרטיות ובמשרדים ממשלתיים. מי שנמצאת בתקופת היריון או לאחר לידה, צריכה להקפיד על כך שישמרו לה זכויות נשים בעבודה בדיוק ככתוב בחוקי העבודה המתייחסים לעבודת נשים.

ההתמודדות עם רשלנות רפואית 

רשלנות רפואית יכולה להתבטא בכמה דרכים כמו לדוגמה, רופא שלא שם לב לנושאים חשובים ומהותיים אצל האישה ההריונית ולכן לא שלח אותה לבדיקות המיועדות לבחון נושא זה. זה יכול להיות מצב שבו התקבלו תוצאות של בדיקות והפיענוח של הבדיקה היה שגוי ועקב כך ההיריון המשיך בעוד שעקב התוצאה האמיתית, צריך היה לשקול את הפסקת ההיריון.

כל נושא אי תקינות ההיריון בעקבות רשלנות רפואית מתלווה באמוציות קשות ביותר, בכל היריון ובמיוחד כשמדובר בבני זוג שהביעו כמיהה לילדים ועקב סיבות רפואיות כאלו ואחרות, לא הצליחו להיכנס להיריון לאורך שנים רבות.

הם שומרים על ההיריון הזה כמו על תיבת אוצר ושנוצר שיבוש או כשמגלה בעיה אקוטית שלא טופלה כראוי עקב חוסר תשומת לב רפואית, נוצרת סערה עצומה של רגשות, בכי וכאב. כל מקרה הוא עולם ומלואו ואין מקרה אחד דומה למשנהו.

הימים הקשים לאחר ההיריון והלידה 

 

במקרים רבים מחליטים בני הזוג לתבוע את הרופא, את בית החולים או את המכון הרפואי עקב הבעיה שנוצרה על פי השתלשלות המקרה. גם הכנת התביעה כרוכה ברגעים קשים ביותר ובכל פעם שנוברים בחומר או מדברים עליו, כל הזיכרונות עולים וצפים ומקשים מאד על הטיפול הענייני בהכנת המסמכים הרפואיים וכל התיעוד הרלוונטי.

היקף התביעה כולל סעיפים חשובים כמו הנזק הרפואי שנגרם לעובר ואם הוא חי או נפטר.

אם הילד חי והוא נולד בעל מום או כל פגיעה אחרת, יש למשפחה חיים מאד קשים עקב כך בכל יום ובכל לילה, לעיתים יש צורך במטפלת צמודה יום ולילה, מכשור ייחודי, טיפולים בבתי חולים, ניתוחים אשפוזים ועוד. 

אורח החיים מתהפך, כל החיים סובבים סביב הילד והצרכים שלו ולכן הורים רבים אינם יכולים לשוב לעבודה סדירה והם צריכים לשלם עלויות רבות ויוצאות דופן.

התביעה כוללת את כל ההוצאות הללו, הפסד ההכנסות והעלויות העתידיות שיהיה על ההורים להמשיך ולשלם לאורך שנים רבות. 

כדי להתמודד עם עורכי הדין של חברת הביטוח שמבטחות את המוסדות הרפואיים, יש לשכור את שירותיו של עורך דין שהוא מומחה בתחום זה כדי לקבל את הפיצוי הכספי הגבוה ביותר. 

לקבלת פגישת יעוץ חייג או שלח פרטים: