קביעת פגישת יעוץ
רשלנות רפואית שיניים

רשלנות רפואית שיניים

מהי רשלנות רפואית בטיפול שיניים

תחום רפואת השיניים נחשב לאחד התחומים המורכבים ביותר בעולם הרפואה, וזאת בשל העובדה כי אנו כמטופלים לא יכולים להבחין ברגע האמת האם הרופא והצוות הרפואי אכן מבצע את תפקידם כראוי, בשל אי הבנה לגבי תהליכים רפואיים וכן אי יכולת להתבונן במהלך הטיפול באופן אשר מתבצע אצל רופאים אחרים. לרוב, תביעות בתחום של רשלנות רפואית מוגשות בדיעבד, כתוצאה מנזק אשר נגרם לכאורה כתוצאה מפעולה אשר חרטה מהסטנדרט המקובל אשר היה מצופה מהרופא. חשוב להבין כי לא על כל מקרה ניתן לתבוע, אלא רק במידה ואכן עורך הדין אותו שכרתם לטובת העניין הוכיח כי ישנו קשר סיבתי בין הנזק לבין הפרת חובת הזהירות אשר מצופה מהרופא, בהתאם לספרות הרפואית וסטנדרטים רפואיים.

רשלנות רפואית שיניים – רופאי שיניים כמו שאר רופאי המשפחה, הנוירולוגים ושאר רופאי הכירורגיה למיניהם, הינם רופאים מקצועיים לכל דבר ועניין.

טיפולי שיניים נמנים בין הטיפולים הרפואיים השכיחים ביותר שאדם עובר במהלך חייו.

טיפולי שיניים הינם הליכים רפואיים מיוחדים אשר למטופל אין עין בוחנת דיו על מנת לשכלל את התנהלותו של הרופא המטפל ויתרה מכך להעריך את נזקו בעקבות התנהלות לא ראויה ובכלל אם ניזוק.

מה גם שטיפולי שיניים לרוב נעשים דרך רפואה פרטית אשר גוזלת מכיסו של המטופל סכומים גבוהים.

טיפולי שיניים ברובם אינם טיפולים מסובכים והם נעשים מאות ואלפי פעמים במרפאות שונות בארץ ובעולם.

טיפולי שיניים יכולים להיות הליכים הכרחיים למטופל – עקירות, סתימות, טיפולי שורש ועוד, והם יכולים גם להיות טיפולים אלקטיביים – שאינם דחופים, כמו הלבנת שיניים, יישור ועוד.

תביעות בתחום רשנות בטיפולי שיניים

התביעות הנפוצות ביותר בתחום של רשלנות רפואית בטיפולי שיניים הן תכנון לקוי של השתלת שיניים, זריקת הרדמה במינון שגוי, טיפול שורש שאינו התבצע בצורה מקצועית כמו גם תהליך של שיקום פה אשר מתבצע בצורה רשלנית וכתוצאה מכך נגרם נזק. מדובר רק בסיבות נפוצות וישנן סיבות נוספות בגינן ניתן להגיש תלונה, ועל כן התייעצות עם עורך דין מומחה לתחום היא חיונית לצורך בחינת המקרה ובהתאם לכך הגשת תביעה. 

מתי חשוב לפנות לעזרה?

במידה ואתם מרגישים נימול באזור השפה והלשון לאחר ביצוע שתלים אשר לא עוברים לאחר תקופה ארוכה מאז שבוצע ההליך, ממצאים אלו יכולים להצביע על סדק בשורש השן הנוצר כתוצאה מרשלנות מצד הרופא. נוסף לכך, ריח רע מהפה יכול להצביע על נמק בלסת כתוצאה מהשתלת שיניים לקויה, ועל כן ישנם סימנים בהם ניתן להבחין באופן עצמאי בבית ובהתאם לכך לבדוק האם אכן הרופא חרג מחובת הזהירות ובהתאם לכך גרם לנזק. שימו לב כי בכדי לדעת האם יש בסיס לתביעה, נדרש לפנות לייעוץ משפטי מצד עורך דין המתמחה בתחום, וזאת בכדי לבחון את פרטי המקרה שלכם באמצעות קבלת חוות דעת מטעם רופא שיניים אשר מומחה באותו תחום עיסוק (לרופאת השיניים יש תת התמחות ולכן לא כל רופא שיניים יכול להעניק חוות דעת) כמו גם בחינה של מידת הנזק בטווח הקצר ובטווח הרחוק. במידה ואכן נמצא כי ישנה עילה לתביעה, ניתן יהיה להגיש אותה בפני בית המשפט ורק לאחר איסוף ראיות רלוונטיות.  

לסיכום

אך חשוב לזכור כי על אף שטיפולים אלו שכיחים ברובם ולא מסובכים, טיפול שיניים הוא טיפול כירורגי לכל דבר ועניין וגורר בעקבותיו את הסיכונים הכרוכים בו, בין אם בהערכת טיפול נכונה טרם הטיפול הפולשני דרך ההליך הניתוחי עצמו ועד להחלמת המטופל.

יובהר כי אף בטיפולים אלקטיביים – שאינם הכרחיים, קיימת חובת זהירות על הרופא המטפל וכל סטייה מהסטנדרט הרפואי הנדרש אותה עת תגרור את הדין אחריה.

אך חשוב יחד עם זאת לציין כי, לא כל טיפול שיניים שמסתיים בכישלון בהכרח יוביל לתביעת רשלנות רפואית שיניים. אולם אם הוכח כי הטיפולים שהוענקו התנהלו באופן רשלני, וכי הוכח קשר סיבתי מלא בין הרשלנות לבין אי הצלחת הטיפול, הרי שישנו מקום לתביעת רשלנות רפואית שיניים ולקבלת פיצויים (אשר כוללים את ההוצאות הכספיות של המטופל/ת, עוגמת הנפש וכן נזקיה בעקבות הטיפול הרשלני).

להתייעצות עם עורך דין רשלנות רפואית אהובה טיכו – חייגו 052-3777555

לקבלת פגישת יעוץ חייג או שלח פרטים: