קביעת פגישת יעוץ
רשלנות רפואית שיניים

רשלנות רפואית שיניים

מה זה רשלנות רפואית בטיפול שיניים

רשלנות רפואית שיניים – רופאי שיניים כמו שאר רופאי המשפחה, הנוירולוגים ושאר רופאי הכירורגיה למיניהם, הינם רופאים מקצועיים לכל דבר ועניין.

טיפולי שיניים נמנים בין הטיפולים הרפואיים השכיחים ביותר שאדם עובר במהלך חייו.

טיפולי שיניים הינם הליכים רפואיים מיוחדים אשר למטופל אין עין בוחנת דיו על מנת לשכלל את התנהלותו של הרופא המטפל ויתרה מכך להעריך את נזקו בעקבות התנהלות לא ראויה ובכלל אם ניזוק.

מה גם שטיפולי שיניים לרוב נעשים דרך רפואה פרטית אשר גוזלת מכיסו של המטופל סכומים גבוהים.

טיפולי שיניים ברובם אינם טיפולים מסובכים והם נעשים מאות ואלפי פעמים במרפאות שונות בארץ ובעולם.

טיפולי שיניים יכולים להיות הליכים הכרחיים למטופל – עקירות, סתימות, טיפולי שורש ועוד, והם יכולים גם להיות טיפולים אלקטיביים – שאינם דחופים, כמו הלבנת שיניים, יישור ועוד.

רשלנות רפואית שיניים – מה צריך לדעת

אך חשוב לזכור כי על אף שטיפולים אלו שכיחים ברובם ולא מסובכים, טיפול שיניים הוא טיפול כירורגי לכל דבר ועניין וגורר בעקבותיו את הסיכונים הכרוכים בו, בין אם בהערכת טיפול נכונה טרם הטיפול הפולשני דרך ההליך הניתוחי עצמו ועד להחלמת המטופל.

יובהר כי אף בטיפולים אלקטיביים – שאינם הכרחיים, קיימת חובת זהירות על הרופא המטפל וכל סטייה מהסטנדרט הרפואי הנדרש אותה עת תגרור את הדין אחריה.

אך חשוב יחד עם זאת לציין כי, לא כל טיפול שיניים שמסתיים בכישלון בהכרח יוביל לתביעת רשלנות רפואית שיניים. אולם אם הוכח כי הטיפולים שהוענקו התנהלו באופן רשלני, וכי הוכח קשר סיבתי מלא בין הרשלנות לבין אי הצלחת הטיפול, הרי שישנו מקום לתביעת רשלנות רפואית שיניים ולקבלת פיצויים (אשר כוללים את ההוצאות הכספיות של המטופל/ת, עוגמת הנפש וכן נזקיה בעקבות הטיפול הרשלני).

להתייעצות עם עורך דין רשלנות רפואית אהובה טיכו – חייגו 052-3777555

לקבלת פגישת יעוץ חייג או שלח פרטים: