קביעת פגישת יעוץ
רשלנות רפואית בהגדלת חזה
Daniel 14.08.23 רשלנות רפואית

רשלנות רפואית בהגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה: הסבר- רקע קצר, סיכונים הכרוכים בהליך ומידע נוסף הנוגע לרשלנות רפואית.

ניתוח הגדלת חזה, מה שלעיתים רבות מכונה גם השתלת חזה או סיליקון, הוא הליך כירורגי לכל דבר ועניין. ככזה, הוא כולל כמה סיכונים פוטנציאליים שחשוב להביא בחשבון. מעבר לסיכונים הכרוכים בהליך, יש להביא בחשבון גם את הפקטור האנושי, כלומר הניסיון והוותק של המנתחים והצוותים הרפואיים. זאת, כדי להימנע ממצבים של רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים ובהגדלת חזה בפרט.

כיצד מתבצעת הגדלת חזה, ומהם הסיכונים בהליך?

בפועל, המנתח הפלסטי משתיל שתלים מתחת לרקמת השד או על שריר החזה, כאשר ניתוח מסוג זה יכול לשמש למטרות קוסמטיות, אבל גם למטרות שחזור עקב פגמים מולדים, שחזור לאחר כריתת שד ועוד. בתוך כך, ניתוח הגדלת חזה עשוי לחשוף את המנותחת לכמה סיכונים שונים, הנה חלק מהם לפניכם:

  • זיהום באזור המנותח.
  • דימום באזור המנותח.
  • תגובה שלילית להרדמה.
  • המטומה (מצבור דם מחוץ לכלי הדם).
  • צלקות והתכווצות קפסולה (מה שנקרא גם התקשות קופסית).
  • במקרים נדירים – עלול להיווצר גם קרע בשתל.

מה נחשב לרשלנות רפואית בניתוח הגדלת חזה?

בסופו של דבר, רשלנות רפואית מתרחשת כאשר הצוות הרפואי אינו מספק סטנדרט סביר ותקין של טיפול במהלך הניתוח, וכתוצאה מכך, המנותחים עשויים להיות חשופים לפציעה או חלילה למוות. חלק מהסוגים הנפוצים יותר של רשלנות רפואית בהגדלת חזה הם: טכניקות ניתוחיות לא נאותות, מיקום או גודל לא נכון של השתל ואי מתן טיפול או אי ביצוע מעקב לאחר הניתוח ועוד. בהקשר הזה של הדברים, מטופלות שנפגעו עקב רשלנות בהגדלת חזה, עשויות להיות זכאיות לפיצוי על ההפסדים שלהן.

מה עושים אם התרחשה רשלנות רפואית בהגדלת חזה?

אם חלילה התרחשה רשלנות רפואית במהלך הניתוח הגדלת חזה או הרמת חזה, ההמלצה הנבונה ביותר היא לפנות למנתח. לא חובה ישר לרוץ לעורך הדין שלך, אבל זו גם כן אופציה. במקרים רבים יהיה ניתן לפתור את הבעיה באמצעות ניתוח נוסף, אך במקרים אחרים סיוע משפטי יהיה נדרש. אם את מעוניינת לתבוע בגין רשלנות רפואית הגדלת חזה, אלו הן ההמלצות עבורך:

מסמכים

אספי את כלל העדויות והמסמכים המעידים על ההסתבכות הרפואית שחווית או חווה כעת.

פגישת ייעוץ

הקפידי לקבוע פגישת ייעוץ לפחות עם עוד אחד\ת לפני הגשת התביעה, ואם אפשר אפילו פגישה עם 2 עו”ד שונים. תוכלי לוודא מה ההיתכנות לניצחון בתביעה, מה שחשוב לברר לפני שמתחילים בהליך המורכב הזה.

סבלנות

קחי בחשבון שהליכים משפטיים מסוגים אלו קשים להוכחה בבהמ”ש, אז התאזרי בסבלנות הנדרשת.

סיכום

כידוע, ניתוח הגדלת חזה הוא הליך קוסמטי שיכול לעזור לשפר את הגודל והצורה של החזה. כתוצאה מכך, נשים רבות מרגישות גם שיפור משמעותי בביטחון העצמי שלהן. אמנם ישנם סיכונים הכרוכים בכל סוג של הליך כירורגי, במיוחד כאשר הוא כולל שתלי סיליקון, אך ניתן למזער סיכונים ע”י בחירת מנתח מקצועי דיה ובעל ניסיון.

במקרים מסוימים, נשים בוחרות להשתמש בהרמת חזה בשילוב עם ניתוח הגדלת כדי להשיג תוצאות משמעותיות. הליכים משולבים אלו כוללים אפילו יותר סיכונים פוטנציאליים, כך שחשוב שתהיי מודעת להם. לכן, מצאי את המנתח הנכון, הקשוב מספיק וזה שיהיה מוכן להסביר לך כל שלב ושלב בדרך לחדר הניתוחים. כל עוד תקפידי לקבל את המידע המגיע לך. תוכלי לדעת בבירור למה את נכנסת ומהם הסיכונים הכרוכים בהליך, ובמקרה של רשלנות מכל סוג שהיא, פני עכשיו לעו”ד רשלנות רפואית.

 

לקבלת פגישת יעוץ חייג או שלח פרטים: