קביעת פגישת יעוץ
law
Ахува Тихо 29.09.20 רשלנות רפואית

מה צריך לדעת לפני תביעה על רשלנות רפואית

לא פעם קורה כשאנו חשים ברע ומרגישים שעולמינו חרב עלינו וכל רצונינו הוא ללכת לדוקטור ולקבל מרשם שיהיה מזור לכאבינו.

לא פעם קורה שדווקא האנשים שאנו הכי בוטחים בהם ושמים את כל יהבינו בידיהם, דווקא הם מפנים לנו עורף או עושים את עבודתם בקלות ראש רק בכדי לצאת ידי חובה ומסבים לנו, הפציינטים נזק לא פשוט, על כן אנו נדרשים לתבוע תביעת רשלנות רפואית, בכדי למנוע הישנות של מקרים כאלו.

רשלנות רפואית מהי?

אז למען הסר ספק, לא כל פעם שרופא המשפחה שלכם ימנע מלרשום לכם ימי מחלה או לתת לכם מרשם כזה או אחר לתרופה, תעמוד לרשותכם הזכות לתבוע אותו, אלא בכדי לתבוע רופא על רשלנות רפואית צריך להוכיח שנעשתה במקרה מסוים סטייה מדרך הנורמה, כלומר סטייה מהדרך הטיפולית המקובלת וכמו כן צריך להוכיח שרופא סביר אחר לא היה נוהג כך.

בנוסף על מנת לצלוח בבטחה תביעת רשלנות רפואית עליכם לדעת שלושה דברים, האחד, עליכם להוכיח שהתנהלות הרופא חרגה מהנורמה, שנית, חייב להיות נזק גופני כלשהו שנגרם למטופל, ולבסוף, להוכיח קשר סיבתי בין השניים.

חוק ההתיישנות

בתביעות רפואיות קיים חוק התיישנות שבבסיסו אומר שקיימת התיישנות של עד 7 שנים מיום גילוי הפגיעה. לעיתים כאשר התובע יצליח להוכיח כי אינו היה מודע לפגיעה עצמה בעת שקרתה ניתן להאריך את ההתיישנות עד 10 שנים. כאשר מדובר בתביעות רשלנות רפואית על ידי קטין, חוק ההתיישנות יחושב רק מיום שמלאו לקטין 18 שנים.

למעשה הספירה מתחילה מרגע שהתגלה קשר סיבתי ישיר בין הפגיעה של המטופל לרשלנות הרפואית של הרופא. לעיתים אנשים נפגעים בסביבת העבודה שלהם ונאלצים לפנות לרופא שלא מצליח לאבחן את הפציעה כראוי ומסב לנפגע נזק רב, לשם כך עומדת לרשות הנפגע האפשרות לפנות לעורך דין תאונות אישיות שידריך אותו כיצד לנהוג ולפעול על מנת לזכות בפיצויים שיעניקו לו שקט כלכלי להרבה זמן.

תיעוד

נושא התיעוד הוא נדבך חשוב מאין כמותו כאשר אנו עוסקים בתחום של תביעות רשלנות רפואית, מכיוון שלעיתים הפגיעות והנזקים שנגרמו לנו עקב הרשלנות הרפואית,יחלימו, כמנהגם של פגיעות ושברים. במקרה שכזה חובת ההוכחה עלולה להיות מסובכת כפליים, על כן חשוב התיעוד בזמן אמת, מיום שנוכחתם לגלות על קשר סיבתי בין הרלשנות לפגיעה שלכם.

בנוסף, למען הצלחה של תביעת רשלנות רפואית עלינו לדעת עוד דבר, בחירת המומחה שיחלוק על הרופא המטפל, שהרי אם לא תהיה לנו דעת מומחה שהיא חד משמעית מצביעה על ההתנהלות הרשלנית, אז לא הוכחנו כלום בעצם.

על כן רצוי לפנות לעורך דין תאונות אישיות היודע כיצד לפעול והיכן למצוא את המומחים הנכונים שאת דעתם ופסיקתם נצטרך למען הצלחת התביעה שלנו.

לקבלת פגישת יעוץ חייג או שלח פרטים: