קביעת פגישת יעוץ
רשלנות רפואית בניתוח קיסרי אהובה טיכו
Ахува Тихо 08.07.20 פסקי דין

רשלנות רפואית – היא עניין שמחייב התייחסות משפטית רצינית

הפגיעה בגוף ובנפש היא אולי אחת מהבעיות הכי קשות שאנחנו, בתור אזרחים מן השורה יכולים להתמודד איתן. על אחת כמה וכמה כאשר מדובר על פגיעה שנובעת מתוך טעות או החלטה לא נכונה של אנשי טיפול. ככל ומערכת הרפואה הציבורית בישראל היא מערכת עמוסה שכורעת תחת הנטל, מתגלים יותר מקרים של טיפול לקוי או רשלנות רפואית של ממש, אשר הביאו לפגיעות גוף ונפש בלתי הפיכות. העוולה היא עד כדי כך משמעותית שלפעמים החולה נדרש לשנים של טיפולים על מנת להתמודד עם האירועים. ובכדי לעמוד בנטל הטיפול, יש צורך לפנות לעורך דין רשלנות רפואית או עורך דין פלילי, ולהביא את האחראים למעשה לדין.

איך נראה תהליך העבודה על תביעות רשלנות רפואית?

במקרה ואתם מרגישים שנעשה לכם עוול רפואי ונותרה פגיעה קשה באחת ממערכות הגוף או שחוויתם אירוע לא נעים מצד איש צוות רפואי, שמורה לכם הזכות לפנות לעזרתם של עורכי דין ולהתחיל בהליכים כנגד האחראיים למעשה. המשימה הראשונה והחשובה מכולן של תהליך התביעה, תהיה איסוף החומרים. כל מסמך רפואי, הוכחה או התכתבות שיכולה להעיד על מצבכם טרם הפגיעה ועל אירוע הפגיעה עצמו, כמו גם ההשלכות של הפגיעה הגופנית על איכות החיים שלכם, יכולה בהחלט להוות ראיה ברורה לאירוע. עורך הדין יבחן את כל המסמכים והעדויות, יסדר את התיק ויבנה טיעון לוגי אמין וחזק, שיכול להחזיק את התיק בבית המשפט ולהביא את האחראיים לאירוע לדין. בשלבי ההוכחות השונים, עורך הדין שלכם ינסה להבין האם קיימת אחראיות פלילית על המעורבים באירועים. במקרה כזה, שווה להתייעץ עם עורך דין פלילי ולפעול גם במישורים נוספים בכדי להביא לכדי מיצוי מוחלט של התביעה. בשונה מתביעה פלילית, תוצאותיו של הליך תביעת רשלנות הם אזרחיים והמשמעות היא פיצוי כספי על העוול שנעשה לחולה. מבחינתם של חולים רבים הפיצוי הכספי הוא חשוב במיוחד והם רוצים להיאבק עליו – כדי שיהיה להם קל יותר לטפל בבעיות הגופניות שנשארו מהרשלנות עצמה.

אירועי חיים מורכבים – שהופכים לתביעות קשות

גם אם אתם מסתבכים עם עבירות סמים, והמצב הגופני שלכם לא מזהיר, עדיין יש מקום לבחון את הטיפול הרפואי שאתם מקבלים ולראות האם בוצעו כל הבדיקות הנדרשות. כל ממשק עם איש צוות רפואי שלא מסתיים בצורה חיובית יכול להשפיע על החיים שלכם לטווח הארוך ולכן מומלץ לבחון אותו לעומק מבחינה משפטית.

לקבלת פגישת יעוץ חייג או שלח פרטים: