קביעת פגישת יעוץ
טיפול בחרדות
עו"ד אהובה טיכו 13.10.20 רשלנות רפואית

סובלים מחרדות בעקבות רשלנות רפואית

כשאנשים ניגשים לטיפול רפואי, נקודת המוצא שלהם היא שהם פונים לאנשי המקצוע בתחומם, אנשי מקצוע שלמדו מספר שנים את התחום, קיבלו רישיון לעסוק ברפואה, רכשו ניסיון וידע, ומספקים את הטיפול הרפואי הטוב ביותר. הם בטוחים, שאותם רופאים אליהם הם פונים, יעשו את המקסימום מבחינתם בשביל שהטיפול יצליח.

לצערנו, לא מעט אנשים מגלים שהם קיבלו טיפול רפואי רשלני, אשר גרם יותר נזק מתועלת. מעבר לנזק הגופני ומעבר לעובדה שהטיפול הרשלני מוביל לא פעם להתדיינות משפטית לא פשוטה, בין אם זה מול הרופא המטפל באופן ישיר ובין אם זה מול המרכז הרפואי שמעסיק אותו, הרי יש לטיפול עוד השפעה והיא בצד הנפשי.

כיצד טיפול רפואי משפיע על המטופלים בצד הנפשי

לא מעט מטופלים סובלים מחרדות בעקבות רשלנות רפואית. החרדות עלולות להופיע מיד וכן במהלך השנים. הן נוצרות כתוצאה מסיבות שונות. הן יכולות להיגרם כתוצאה מאובדן האמון ברופאים ובטיפול הרפואי, הן יכולות להיגרם כתוצאה מטראומה של טיפול רשלני והשפעותיו על הגוף או על הנפש.

כיצד מטפלים בחרדות ובפרט חרדות מרשלנות רפואית

טיפול בחרדות הוא מאוד נפוץ, שכן הרבה מאוד אנשים מתמודדים איתן מסיבות שונות. רשלנות רפואית היא רק סיבה אחת לכך. כל אחד מתמודד עם חרדות בצורה שונה, יש מי שמקבל טיפול בחרדות נוירופידבק ויש מי שמקבל טיפול בחרדות באמצעות כדורים או באמצעות טיפול פסיכולוגי כזה או אחר ועוד.

הטיפול מתבצע כך, שיש להבין את מהות החרדה, ממה היא נובעת, איפה היא באה לידי ביטוי, כיצד היא משפיעה על המטופל ומה הוא מרגיש כשהוא חווה אותה. בהתאם, נקבע דרך הטיפול ותוכנית רלוונטית לצרכים שלו.

מדוע חשוב לקבל טיפול בחרדות

חרדות הן דבר שאי אפשר לנתק אותן מהיום יום, וכן הן יכולות להשפיע לאורך שנים ארוכות אם לא מתמודדים איתן. ברגע שמטופל חווה טראומה וחרדה בעקבות טיפול רשלני, זה יכול להשפיע עליו בהיבטים שונים, אשר יקשו על חייו ויפגעו ביכולת שלו לקבל טיפול רפואי סדיר.

גם אם הטיפול הרשלני התרחש לפני שנים וכן אם הוא התרחש בהיבט טיפולי ספציפי, עדיין ייתכן ויהיו לו השפעות רבות על חייו של המטופל וכן על היכולת שלו לקבל טיפולים בסיטואציות אחרות. לכן, חשוב לקבל טיפול בחרדות נוירופידבק או בכל צורה אחרת, על מנת שהוא יוכל להתמודד עם הבעיה בצורה נכונה ולהמשיך בחייו.

חשוב להדגיש הטיפול יכול להביא לכך, שהחרדה תתפוגג או שהיא פשוט תצטמצם לרמה כזו, שלא תהיה לה השפעה מכרעת על החיים של המטופל ועל טיפולים אחרים שהוא יקבל בעתיד. לכן, חשוב מאוד להשקיע בכך זמן ומחשבה ולקבל את הטיפול הטוב ביותר שהוא יכול לקבל בשביל להתמודד עם הבעיה, כמה שיותר מהר.

לקבלת פגישת יעוץ חייג או שלח פרטים: