קביעת פגישת יעוץ
רשלנות בטיפולים אסתטיים – הסרת שיער
אהובה טיכו 25.01.18 רשלנות רפואית

רשלנות בטיפולים אסתטיים – הסרת שיער

ש' פנה למכון להסרת שיער לאחר שקרא פרסום של המכון המבטיח הסרת שיער לצמיתות. בפגישה אישית עם המטפל הובטח ל-ש' כי שיערו יוסר לצמיתות לכל היותר בתוך 6-8. ש' החל בטיפולי הסרת שיער מסוג לייזר ואפילייט ולמרות ששיערו לא הוסר באופן ראוי הומלץ לו על ידי המטפלים במכון להמשיך בטיפולים ואף להרחיב אותם לכל גופו. מכון רונית רפאל נתן ל-ש' כ– 200 טיפולים במשך 8 שנים בניסיון להגיע לתוצאה בלתי אפשרית של הסרת כל השיער לצמיתות. לבסוף נותר ש' עם נכות אסתטית קשה ובלתי הפיכה ונותרו בגופו קרחות וצמיחת שיער בלתי אחידה במקומות שונים בגוף. לאחר מאות הטיפולים החליטו המטפלים במכון להפסיק את מתן הטיפולים שקיבל ש' ללא שהושגה התוצאה של הסרת השיער לצמיתות וכשהוא נותר עם נכות אסתטית ותלות בהסרת שיער.

בתביעה שהגישה עורכת הדין אהובה טיכו לבית המשפט נטען כי ש' הגיע למכון כשהוא סובל משיעור יתר ובסך הכל ביקש מראה וחזות מאוזנים יותר (דילול השיער). ש' נפגש עם עם המטפלים במכון שהבטיחו לו מפורשות שהוא ייפטר מהשיער לחלוטין לאחר 4-8 טיפולי לייזר בשילוב אפילייט. ש' נפגש מספר פעמים עם המטפלים והם שכנעו אותו להרחיב את הטיפולים לחלקי גוף נוספים כדי לשפר את מראה גופו על מנת ליצור מראה אסתטי אם יוסר השיער בכל חלקי גופו.

ש' שילם למכון סכום של כ – 100,000 ₪ לצורך הסרת השיער. במהלך הטיפולים הובטח לו כי הטיפולים ימשכו עד להסרת כל שיער גופו לצמיתות.

עקב מסכת הטיפולים האינטנסיבית נפגע ש' בעיניו ואיכות ראייתו ירדה. כיום שיער גופו של ש' צומח באופן בלתי אחיד ולמעשה רוב גופו מכוסה שיער כאשר ישנן מעט קרחות. רוב גופו מכוסה איי שיער ועל כן הוא נאלץ להמשיך ולהוריד שיער באופן מתמשך, קבוע וכפייתי על מנת לשמור על מראה גוף אחיד וחלק. לאור הטיפולים הקבועים מראה גופו של ש' הינו מראה חריג שמונע ממנו לחשוף את גופו ופוגע בבטחנו העצמי.

בחוות דעת שצורפה לכתב התביעה כתב המומחה למחלות עור ומין כי ש' סובל ממצב בו "השיער מדולל באופן לא אחיד, עם קרחות לסירוגין, תופעה המהווה בעיה אסתטית" עוד כותב המומחה כי ש' נותר עם נכות אסתטית בשיעור של 20%.

בנוסף צורפה לכתב התביעה חוות דעת פסיכיאטרית לפיה ש' סובל מפגיעה בדימוי העצמי שלו ובביטחונו כגבר וזאת עקב הפגימה החזותית ממנה הוא סובל. כמו כן קבע המומחה כי ש' סובל מנכות נפשית בגובה 10% וכי יצטרך טיפולים נפשיים כדי לנסות ולסייע לו לשקם את דימויו הגופני והעצמי בשל העיוות של חזותו.

לקבלת פגישת יעוץ חייג או שלח פרטים: