קביעת פגישת יעוץ
פוליסת ביטוח אחריות מקצועית רפואית כנגד תביעות רשלנות רפואית
אהובה טיכו 20.08.20 רשלנות רפואית

פוליסת ביטוח אחריות מקצועית רפואית כנגד תביעות רשלנות רפואית

זה הרי ידוע לכולנו שכאשר אנחנו ניגשים לניתוח ובפרט אם מדובר על ניתוח שהינו מורכב, הניתוח עצמו עלול להסתבך. סיבוכים בניתוחים יכולים להיגרם מכל מיני סיבות. הנזק למטופל עשוי להיות בלתי הפיך ובמקרים מסוימים הנזק עשוי אפילו לגרום למותו של המטופל. כאשר מוכח שהנזק נגרם עקב רשלנות רפואית של רופא פרטי, הדבר יכול לגרום להגשת תביעה כנגדו. כלומר המטופל או בני משפחתו יכולים להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית שהתרחשה במהלך הניתוח.

לכן אם אתם עוסקים במקצועות חופשיים כמו, רפואה, עריכת דין, בנייה, מקרקעין וכו', יש לרכוש פוליסת ביטוח אחריות מקצועית. במקרה בו מדובר על רשלנות רפואית של רופא, הפוליסה עשויה להגן עליו לא רק מבחינה כספית אלא גם מפני עונש חמור ביותר, שיכול להתבטא במונחים אחרים ולא דווקא מונחים כספיים.

רשלנות רפואית בניתוח

יש להכיר בדיוק את ההגדרה של רשלנות רפואית ולהבין את משמעותה לעומק. במידה ומטופל נפגע, עליו להוכיח שהרופא שניתח אותו או ביצע טיפול רפואי, אכן התרשל. על מנת להוכיח את הנזק הזה ועל מנת שהמטופל יהיה מיוצג כמו שצריך כנגד הרופא, עליו לקחת ייצוג משפטי מעורך דין המתמחה בתחום רשלנות רפואית.

רשלנות רפואית – מי רשאי לתבוע?

המטופל שנגרם לו נזק, רשאי לתבוע את מי שגרם לו את הנזק (הרופא). במידה והמטופל נפטר בגלל שהתרחש אירוע של רשלנות רפואית, אז היורשים שלו יכולים לתבוע ואילו במקרה שבו המטופל היה קטין, אז הוריו יכולים לייצג אותו ולהגיש תביעה בשמו.

איך מתנהלת תביעת רשלנות רפואית?

יש מספר שלבים שיש למלא, על מנת להגיש את התביעה בצורה הטובה והנכונה ביותר. השלב הראשון הוא איסוף של כל החומר הרפואי של המטופל מכל הגורמים שטיפלו בו. אגב יכול להיות שתיתקלו בסירוב של מוסדות רפואיים למסירת החומר הרפואי שלכם. במקרה כזה, יש לפנות לעורך הדין המייצג אתכם והוא זה שיבקש בשמכם את החומר שלכם (כל זאת כמובן מותנה בתנאי שתחתמו על טופס ויתור סודיות רפואי). השלב השני הוא פנייה לרופא שהינו מומחה בתחום בו המטופל עבר את הניתוח וכל זאת על מנת לקבל חוות דעת. השלב האחרון הוא השלב בו מוגשת התביעה לבית המשפט.

כמה זמן מתנהלת תביעת רשלנות רפואית?

הדבר יכול לקחת לא מעט זמן. לאחר שמוגשת התביעה של המטופל, המוסד הרפואי כנגדו מוגשת אותה התביעה צריך לבדוק את פרטי האירוע וכמו כן צריך להגיש חוות דעת וכתב הגנה. כל התהליך הזה אורך זמן. מדובר כאן על תביעה שיכולה לפגוע במוניטין של הרופא או המוסד הרפואי.

ביטוח אחריות מקצועית מפני תביעות של רשלנות רפואית

אגב נציין שגם אם יש לרופא, ביטוח אחריות מקצועית, עדיין במידה ותוגש נגדו תביעה יהיה עליו לקחת ייעוץ משפטי מתאים. מבחינת הרכב פוליסת ביטוח אחריות מקצועית, הוא גם יהיה זכאי לקבל סיוע משפטי ולא יהיה חייב לקחת ייעוץ משפטי על חשבונו (אלא אם כן, הוא ירצה בכך).

לקבלת פגישת יעוץ חייג או שלח פרטים: