קביעת פגישת יעוץ
רשלנות רפואית בצבא
אהובה טיכו 12.06.19 רשלנות רפואית

רשלנות רפואית בצבא

רבים מאזרחי המדינה משרתים בצבא משך שלוש שנים לפחות. האחריות על בריאותם כמו גם הדאגה לשלומם מוטלת על הרופאים הצבאיים כאשר אלו אמורים להיות אחראיים על כך. למרות שמדובר בדרך כלל בבחורים צעירים ובריאים שהם בשיא כוחם ואונם, עדיין קורה לא פעם שהם זקוקים לעזרה רפואית. ישנם מקרים אשר בהם היחס שהם מקבלים אינו ממש ראוי בלשון המעטה והם מוצאים את עצמם נפגעים. במקרים מן הסוג הזה הם אמורים לפנות ולקבל סיוע משפטי וליווי של עורך דין בגין רשלנות רפואית במהלך השירות בצה"ל.

חייל הוא רכוש צה"ל

למי שאינו יודע, חייל נחשב כרכושו של צה"ל. למעשה הוא אינו רשאי כלל לפנות לקבלת עזרה רפואית בקופת החולים הקהילתית או אצל רופא אזרחי אחר. הוא אמור להיעזר בשירותיהם של הרפואה הצבאית המונה חובשים צבאיים, אחיות, חיל רפואה ולמעשה צוות רפואי גדול האמון לטפל כמעט בכל סוג של בעיה או מחלה.

הבעיה היא שחיילים רבים סובלים דווקא בעקבות השירות שלהם בצה"ל מבעיות גופניות שונות. הם עשויים לסבול מכאבי גב, מכאבי רגליים ועוד. כאשר הם פונים אל רופא הבסיס הם נתקלים באדישות וחוסר התייחסות רצינית לתלונותיהם. לא פעם מדובר בנזקים של ממש שכבר נגרמו לאותם החיילים ולמעשה ישנה כאן עילה לתביעה בגין רשלנות רפואית.

פיצויים בגין רשלנות רפואית בצבא

חשוב לדעת כי אם קרה ונפגעתם במהלך שירותכם הצבאי והטיפול הרפואי שהוגש לכם במסגרת הצבא היה לוקה בחסר, יש לכם מה לעשות עם זה. אתם בהחלט יכולים לפנות אל עורך דין על מנת שהוא זה שייצג אתכם בכל התהליך. מקרים כאלו מגיעים לא פעם עד לבית המשפט וכאשר הדברים נבדקים לעומק על ידי הוועדה הרפואית, מתברר כי ישנו בהחלט קשר סיבתי בין התלונות של החייל והנזקים מהם הוא סובל לבין השירות הצבאי והטיפול הרפואי שהוא קבל או לא קבל במסגרת השירות.

חייל שנמצא במצב כזה עשוי ליהנות מפיצויים שיוכלו לרפד את המשך דרכו בחיים. אך זאת רק אם אכן יתברר הקשר הסיבתי בין תלונותיו של החייל לביו השירות הצבאי וזה בדרך כלל מהווה סלע המחלוקת בין הצדדים.

דוגמאות לרשלנות רפואית בצבא

המקרים הכי מוכרים והכי נפוצים של רשלנות רפואית בצבא אלו הם המקרים שבהם נעשה אבחון שגוי או אבחון מאוחר אשר הוביל לנזקים בלתי הפיכים, למחולות או לפגיעות שונות כמו בעיות גב ובעיות ברכיים. כמו כן נחשבת רשלנות רפואית במקרים אשר בהם קיימת התעלמות מהתפתחותה של מחלה כלשהי שאינה קשורה אמנם באופן ישיר לשירות הצבאי אך הייתה רשלנות רפואית מבחינת האבחון.

ישנן גם הבעיות הנפשיות שעשויות לנבוע בגין חקירות משפילות או לחילופין בעקבות מפגש עם מקרה טראגי בצבא.

בכל מקרה של פגיעה בצבא או חשד לרשלנות רפואית מומלץ לפנות אל עו"ד שיסייע לחייל למצות את זכויותיו.

לקבלת פגישת יעוץ חייג או שלח פרטים: