קביעת פגישת יעוץ
רשלנות רפואית – ניתוח להחלפת מפרק ירך

רשלנות רפואית – ניתוח להחלפת מפרק ירך

מספר נשים הגיעו למחלקה האורטופדית בבית החולים לצורך ביצוע ניתוח החלפת מפרק ירך. שלושת הנשים נותרו לאחר הניתוח עם פגיעה טראומטית, עצבית אשר גורמת לשיתוק כף הרגל.

בתביעה שהוגשה על ידי עו"ד אהובה טיכו נטען כי הניתוחים בוצעו בקלות ראש, מבלי שנשקלו הסיכונים הכלליים המוגברים בניתוח חוזר להחלפת מפרק ירך, ואף לא נלקחו בחשבון הסיכונים הספציפיים ביחס לכל אחת מהתובעות ולא נשקלו גישות ניתוחיות אחרות. הניתוחים בוצעו מבלי שהוסברו לתובעות כלל הסיכונים והסיבוכים המוגברים הכלליים והספציפיים, כל אחת בהתאם לנתונים הספציפיים שלה – ולא נתקבלה הסכמתן מדעת כדין של התובעות. גם לאחר הניתוח ולאחר שאובחנה הפגיעה העצבית הקשה, התייחסו הרופאים לפגיעה כאל 'גזירה משמים' ולא נעשה כל בירור או תחקיר לאיתור סיבת הפגיעה, לא נעשו בדיקות הדמיה בניסיון לאתר את מקור הפגיעה, והתובעות שולחו לביתן כלאחר יד, כשהן פגועות ונכות.

המומחה מטעם התובעות, מומחה בכירורגיה אורתופדית קבע בחוות דעתו כי בכל שלושת המקרים הפגיעה העצבית הייתה דרמטית, כלומר היא קרתה תוך כדי הניתוח וכתוצאה של אי הקפדה על הפרטים הקטנים.

במהלך איסוף החומר נדהמו התובעות לגלות כי המנתח הוסיף בכתב ידו לגיליונות הניתוח, דבר שאינו מקובל לעשותו ברשומות רפואיות, וכי אין לו הסבר מדוע ארעה התופעה. המומחה מטעם התובעות טוען כי נראה שהרופאים התייחסו לתופעה שארעה כאל גזירה משמיים וכלל לא הבינו שנקטו בטכניקה כירורגית מוטעית.

לקבלת פגישת יעוץ חייג או שלח פרטים: