קביעת פגישת יעוץ
סניף מרכז – עו"ד רשלנות רפואית
אהובה טיכו 18.04.19 רשלנות רפואית

סניף מרכז – עו"ד רשלנות רפואית

"טעות זה דבר הכי אנושי…"

"מי שאינו עושה לא טועה…"

"אדם הוא לא מלאך…"

מי לא מכיר את המשפטים הללו? כולנו טועים לפעמים ולא תמיד אנחנו מרגישים נבוכים מהטעות הזו. אנחנו מתקנים את הטעות (או שלא…) וממשיכים הלאה. אך ישנן טעויות שהן ממש בלתי נסלחות. מדובר בטעויות רפואיות. אלו פוגעות בגוף האדם. אם זו פגיעה שגורמת לנכות בסדר גודל כזה או אחר ואם זה גרוע מכך, פגיעה המובילה לאובדן חיי אדם.

ברור כי טעויות מהסוג הזה הן לא כאלה שאפשר לעבור עליהם לסדר היום עם תירוצים של – אדם הוא לא מלאך…

עורך דין רשלנות רפואית במרכז בתל אביב, רמת גן, הרצליה, ראשון לציון, בת ים, חולון, מודיעין

אז אם קרה לכם ונפגעתם בעקבות טיפול רפואי, חשוב שתתבעו את הנוגעים בדבר ותמצו אתן את הדין.

רשלנות רפואית – למה זה קורה?

הרופאים והאחיות ולמעשה כל מי שעוסק בתחום הרפואי, יודע ומבין עד כמה גדולה היא האחריות המוטלת על כתפיהם. כל רופא מבין שהוא עוסק בחיי אדם וכל פעולה שהוא עושה עשוי להועיל ולרפא ועלול גם לפגוע ולהרוס. משום כך, צוותי הרפואה השונים אכן עושים כמיטב יכולתם על מנת להבטיח כי הטיפול שהם מעניקים למטופלים שלהם יהיה טיפול איכותי ונכון על פי כל הכללים. אך מה לעשות שהעומס הרב המוטל על הרופאים יחד עם המשמרות הארוכות אשר לעיתים נמשכות על פני עשרים וארבע שעות, מצליחות לפגוע בערנות של הרופאים ובשיקול הדעת שלהם ואלו מובילים אותם לטעויות רפואיות שונות.

רשלנות רפואית יכולה לבורא לידי ביטוי בנתינת תרופות לא מתאימות, באי התייחסות לתלונות החולה, באבחנה לא נכונה של המחלה ממנה סובל החולה ובעקבות כך להענקת טיפול לא נכון. בקיצור, כל שגיאה רפואית עשויה להיכנס תחת הכותרת של רשלנות רפואית.

רשלנות רפואית – מה עושים עם זה?

אז נכון שאנחנו רוצים לדון לכף זכות את הצוותים הרפואיים אשר עושים או לכל הפחות משתדלים לעשות  כמיטב יכולתם על מנת לסייע ולפתור את הבעיות של החולים המגיעים אליהם. אך אם אנחנו נפגעים, אנחנו סובלים. אנחנו לא יכולים להמשיך בשגרת החיים שלנו. לעיתים מדובר בפגיעה המשביתה אותנו ולא מאפשרת לנו לשוב לעבודה ולהתפרנס, לעיתים מדובר בפגיעה הגורמת לנכות המשבשת כליל את התפקוד התקין בבית ובחוץ ובמקרים חמורים ממש מדובר באובדן חיי אדם כאשר המשפחה התלויה באותו אדם מאבדת את מקור הפרנסה שלה.

ברור כי אין לשתוק במקרים כאלו. מומלץ לפנות אל עורך דין רשלנות רפואית במרכז על מנת שניתן יהיה למצות את מירב הזכויות.

לקבלת פגישת יעוץ חייג או שלח פרטים: