קביעת פגישת יעוץ
תביעת ביטוח

חקירת רשלנות רפואית

רשלנות רפואית איננה זוכה להגדרה משפטית עצמאית, אולם ניתן למצוא לה התייחסות ניכרת בכל ההיבט של נושא דיני הנזיקין.

ככלל, מקרה אשר ניתן לפסוקו כרשלנות רפואית, הוא כזה שבו גורם או מוסד רפואי, נקט בדרך טיפול שסטתה באופן ניכר מן הפרוטוקולים המקובלים הנדרשים, דבר אשר הוביל לנזק גופני עבור המטופל או אף למקרים טרגיים קשים יותר.

התווית אסטרטגיה משפטית

תיקים בנושא רשלנות רפואית נחשבים למורכבים מבחינה משפטית, ויש לבצע תחקיר מקיף המגולל את השתלשלות המאורעות צעד אחר צעד, ולהציג באופן שאיננו משתמע לשני פנים, כי אכן זהו הכשל שהוביל לתוצאה.

חשוב יהיה להבין כי התרשלות בתפקידו של גורם רפואי כזה או אחר, יכולה להתקיים כבר משלב הייעוץ הראשוני, דרך השירות ועד לטיפול בפועל. האם התעלמו מסימנים בולטים ובכך בזבזו זמן יקר שגרם למחלה להחמיר? האם פרוצדורה ניתוחית מסוימת התבצעה שלא על-פי הפרוטוקולים הרפואיים הנדרשים? ולעתים גם יעלו שאלות נסיבתיות יותר דוגמת מה היה מצופה מגורם רפואי, והאם הוא עולה בקנה אחד עם מה שיכול להתפרש כהתנהגות רשלנית.

טענותיהם של הגורמים הרפואיים

מורכבותה של חקירה בנושא רשלנות רפואית איננה מתבטאת רק ביצירת קייס לתביעה, וחשוב לזכור שמנגד ישנו גורם רפואי ולא אחת גם מוסד רפואי שלם העומד מאחוריו.

תביעת מוסדות רפואיים דוגמת בתי חולים, מלווה בהתנהלות אל מול סוללת עורכי דין ויועצים משפטיים אשר נוקטים בכל האמצעים הכשרים לצורך הסרתה של התביעה או הגעה לעמק השווה. לעתים, זהו עלול להתברר כתהליך ממושך ולא אחת מתיש עבור התובע.

חשוב להיאזר בסבלנות ובתעצומות נפש גדולות. גרירת רגליים בתהליך המשפטי, הפעלת מעקבים על-ידי חוקרים לבדיקת מוגבלותו בפועל של המטופל התובע וכן גיבוש של טענות שלעתים יכולות לגעת בנקודות רגישות; כל אלו הם רק חלק ממה שעלינו לצפות לו.

הגשת תביעת רשלנות רפואית

מוטב להיעזר בעורך דין מומחה ובעל ניסיון בתחום אשר יציג את התהליך המשפטי הצפוי, הקשיים והאתגרים שיתלוו אליו, וכן יבין ויבחן את נסיבות המקרה ומידת הכדאיות שבהגשת התביעה.

לאחר שנמצא כי אכן ישנו בסיס משפטי להגשת תביעה, יחל שלב איסוף החומר הרפואי וביצוע תחקיר מעמיק לצורך הבנת הנסיבות והשתלשלות המאורעות. כמו כן, החוק מחייב בקבלת חוות דעת מטעם רופא מומחה, אשר יציג נקודת מבטו המקצועית על פרטי המקרה וכן מידת הנזק שנגרמה למטופל.

ביצירת כתב התביעה, יש לגולל את פרטי המקרה באופן מפורט, וכן להציג את הנזקים שנגרמו למטופל הן בהווה והן עם השלכות לעתיד.

חשוב לדעת שבתביעות בגין רשלנות משפטית כוללות בתוכן מורכבות רבה, וחלקן יכולות להימשך אף שנים ארוכות. היערכות נכונה ותחקיר מעמיד, יכולים לקצר את משך התיק, או להוביל את המוסד או הגורם הרפואי לנסות ולהגיע לפשרה, לעתים כזו שאכן תתקבל על דעתו של המטופל התובע.

ייעוץ משפטי מקצועי

לקבלת מידע נוסף וייעוץ ראשוני, צרו קשר טלפוני או השאירו פניה לקבלת שיחה חוזרת. למשרדנו הצלחות רבות וניסיון עתיר שנים, שיכול להוות המפתח להצלחתכם גם בתיק רפואי מורכב.

לקבלת פגישת יעוץ חייג או שלח פרטים: