קביעת פגישת יעוץ
רשלנות רפואית גסטרוסקופיה
אהובה טיכו 12.06.19 רשלנות רפואית

רשלנות רפואית גסטרוסקופיה

בדיקת גסטרוסקופיה היא בדיקה די נפוצה והיא מתבצעת בכל יום במכונים השונים בבתי החולים. הבדיקה מתבצעת בכל מקרה שעולה חשש לפגיעה כלשהי בדרכי העיכול. מדובר בבדיקה שיש לה חשיבות רבה והיא עשויה להוביל לאבחון מדויק של הבעיה ממנה סובל החולה. אך חשוב לדעת כי מדובר בבדיקה אשר היא דורשת מיומנות גבוהה ומומחיות יתירה. במקרים לא מעטים קורה ובמהלך הבדיקה החולה נפגע ונגרם לו נזק בוושט, בקיבה או  שהוא מגיע למצבים חמורים יותר של סכנת חיים.

חשוב לדעת כי בכל מקרה כזה ישנה כתובת וחשוב למצות את הדין עם צוות רפואי שהתרשל במילוי תפקידו. הנפגע עשוי ליהנות מפיצויים אשר יסייעו לו להשתקם והם יהוו פיצוי ולו חלקי על עוגמת הנפש שהייתה מנת חלקו.

רשלנות רפואית גסטרוסקופיה – מה זה גסטרוסקופיה?

לפני שנמשיך, נפרט מעט על אודות בדיקת הגסטרוסקופיה. מדובר בצינור דק וגמיש אשר בקצהו ישנה מצלמה קטנה. את הצינור עם המצלמה מחדירים דרך פיו של הנבדק כאשר המטרה היא בדיקת דרכי העיכול העליונות. מדובר בבדיקה אשר מתבצעת בעזרת הרדמה מקומית קלה על מנת להקל על הנבדק.

ציוד הגסטרוסקופיה מבצע צילום של כל האזור העליון בדרכי הקיבה שזה כולל את הוושט את הקיבה את התריסריון ועוד כאשר הבדיקה נועדה למעשה לאתר בכל אותם האיברים בעיות רפואיות או מחלות. באופן כזה ניתן לאבחן דלקות, גידולים סרטניים, מחלות כמו קרוהן או קוליטיס ועוד. הבדיקה היא לא פעם גם מהלך טיפולי כאשר במהלכו ניתן לעצור דימומים, לקחת דגימת ביופסיה מאזורים בעייתיים ועוד.

מי מופנה לביצוע בדיקת גסטרוסקופיה?

בדרך כלל מופנים לביצוע בדיקה זו מטופלים אשר מתלוננים על תסמינים שונים אשר אלו מעוררים חשד לקיומה של בעיה פתולוגית כלשהי בדרכי העיכול. זה יכול להיות כאבי בטן באזור הבטן העליונה, כאבים באזור החזה, צרבות, הפרעות בעיכול, קושי בבליעה, אנמיה בלתי מוסברת וכדומה.

בבדיקות אלו אפשר להגיע לאיתור בעיות בדרגות חומרה שונות כאשר במקרים רבים האבחון הנכון הוא זה שיוביל בהמשך גם לפתרון הנכון.

רשלנות רפואית בבדיקת גסטרוסקופיה

כפי שכבר ציינו בדיקת גסטרוסקופיה היא בדיקה עדינה אשר דורשת ידע מקצועי ויד מיומנת. אם הבדיקה נעשית שלא כראוי עלולים להתרחש נזקים לא קלים אשר לא תמיד ניתן יהיה להשתקם ולתקן את אותן הנזקים.

כאשר קורה נזק כזה והבדיקה גרמה לפגיעה כלשהי בגופו של המטופל או לחילופין השיהוי בבדיקה הובילה לכך שלא הייתה אבחנה בזמן, יש להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית על מנת למצות את הדין עם הגורמים הרפואיים שהתרשלו ועל מנת לגרום לכך כי תהיה הקפדה יתירה על שמירת ביטחונם של החולים.

חשוב לדעת כי בכל מקרה כזה אפשר להגיע לפיצויים גבוהים שיוכלו איכשהו להוות סוג של הקלה בעקבות הפגיעה שנוצרה וחשוב לא להתמהמה בכך.

לקבלת פגישת יעוץ חייג או שלח פרטים: