קביעת פגישת יעוץ
משרד עורך דין רשלנות רפואית
אהובה טיכו 15.04.19 אבחון ליקוי

משרד עורך דין רשלנות רפואית

לידה זה מאורע שמח. אין התרגשות גדולה יותר מהרגע אשר בו מגיח התינוק לאוויר העולם בצווחות. האם המותשת והכאובה שוכחת לחלוטין מכל מה שעבר עליה וכל כולה נתונה בהתרגשות הגדולה שבלידת התינוק הקטן.

כך מסתיימות פחות או יותר כל הלידות. אך למרבה הצער, לא תמיד זה כך.

יש לידות שמסתיימות בטונים שונים לגמרי. ההורים מודאגים, הצוות לחוץ והתינוק? לא בדיוק מבין בשל מה הסערה. לעיתים הוא מובהל אל הפגייה, במקרים אחרים הוא מועבר לידיהם של רופאי ילדים ובמקרים חמורים ממש מדובר בלידה שקטה כאשר האם יוצאת בידיים ריקות.

יש מקרים אשר בהם יש מי שאשם במחדל והם אמורים לתת עליו את הדין.

זה בדיוק הזמן לפנות אל משרד עורך דין רשלנות רפואית.

איזו רשלנות רפואית עלולה להתרחש בלידה?

למעשה אם אנחנו מדברים על הנושא של פגיעות שונות במהלך הלידה או בתהליך הקודם ללידה, אנחנו יכולים למנות רשימה ארוכה של מחדלים אשר אלו עלולים להוביל לכל אותן הלידות הטראגיות.

נמנה חלק מאותם סיבוכים המתרחשים לא פעם בגלל רשלנות רפואית מצד הצוות הרפואי.

  • מעקב לא תקין – באופן עקרוני אמורה האם לעבור מעקב היריון קפדני במסגרת הרפואה הקהילתית בקופת החולים. יותר מידי מקרים של מעקב לא רציף ולא תקין הובילו ללידות שהסתבכו. אם זה במקרים אשר בהם סבלה היולדת מסוכרת שאינה מאובחנת, אם זה במקרים אשר בהם היולדת סבלה מרעלת היריון מתקדמת ובקופת החולים לא מיהרו לעלות על הדבר ועוד.
  • מהלך לידה לא תקין – במהלך הלידה עשויים להתרחש כמה וכמה תקלות. כמו לדוגמא מעקב לא תקין אחר דופק העובר כמו גם אחר תנועות העובר.
  • מעקב לא תקין אחר רמות לחץ הדם של היולדת, אי התייחסות להיסטוריה הרפואית שלה ועוד. חשוב לציין כי כל מי שילדה אי פעם יודעת לספר עד כמה נשמרת ההשגחה על היולדת. אך למרות זאת קורה וישנה רשלנות רפואית הפוגעת ביולדת או בתינוק והנזקים הם לא תמיד הפיכים.

משרד עורך דין רשלנות רפואית – מה עושים?

אז אם קרה מקרה מצער שכזה אשר בהם נפגעה היולדת או נפגע התינוק בעקבות מעקב לא תקין או התנהלות לידה שלא באופן תקין, כדאי מאוד לפנות אל עורך דין רשלנות רפואית על מנת שהוא ייצג את התובע מול בית החולים או מול האחראים עליה.

הפנייה אל עורך דין מתחום רשלנות רפואית היא הפנייה הכי נכונה והיא זו שתוכל להוביל לתוצאות.

לקבלת פגישת יעוץ חייג או שלח פרטים: