קביעת פגישת יעוץ
עורך דין רשלנות רפואית ברמת גן

עורך דין רשלנות רפואית ברמת גן

עורך דין רשלנות רפואית ברמת גן – לאחרונה נשמעים בתקשורת יותר ויותר דיווחים אודות מקרים של רשלנות רפואית, ובפרט רשלנות רפואית בתחום של הריון ולידה. חשוב לציין שלמרות העלייה במספר הפעמים בה סיפורים כאלה מגיעים למהדורות החדשות, עדיין בסך הכל מדובר באחוזים בודדים כך שרוב הלידות עדיין מתנהלות באופן תקין ושגרתי, ועדיין יש להכיר את דבר קיומו של הנושא.

מבחינה סטטיסטית, הואיל ובמרכז הארץ יש ריכוז גבוה של מוסדות רפואיים, אזי באזור זה יש גם מספר גבוה של תלונות הנוגעות לרשלנות רפואית; לכן, אם חלילה קורה מקרה בו עולה חשד לרשלנות רפואית, מומלץ לפנות אל עורך דין רשלנות רפואית ברמת גן – שבדרך כלל יהיה מנוסה יותר בתחום זה מאשר עורכי דין בפריפריה.

בנוסף, יש מספר דברים שאפשר לעשות מראש על מנת להיערך לקראת לידה מתוך ניסיון לצמצם כמה שיותר את הסיכוי להתרחשותה של רשלנות רפואית:

בחירת בית החולים

רוב הנשים בוחרות ללדת בבית החולים הקרוב ביותר למקום מגוריהן, אולם לעיתים כדאי לעשות מאמץ קטן ולנסוע מעט יותר. אם מועד הלידה המשוער עדיין רחוק, כדאי לערוך סיורים בחדרי לידה של בתי חולים אחרים באיזור מגורייך, גם אם הם רחוקים יותר מבחינה גאוגרפית. התרשמי מן האבזור שבמחלקות יולדות שונות, שוחחי עם הצוות, אל תחסכי בשאלות אודות מספר הנשים שיהיו איתך במחלקה, סוגי הביות או מרחק התינוקייה מן המחלקה.

לפני הלידה

כשאת מתחילה לחוש את צירי הלידה וממהרת לבית החולים, בדרך כלל אחות מן הצוות הרפואי תעתיק את הפרטים השונים מכרטיס המעקב שבו אמור להיות רישום מדויק של כל פרט אפשרי הקשור להריון שלך – אבל אם לדעתך יש פרט שחשוב שהצוות הרפואי יידע, כמו סוכרת הריונית, מצג העובר, גודל חריג או כל פרט אחר, אל תסמכי על כך שהם כבר יראו אותו בכרטיס המעקב אלא צייני זאת במפורש לכל מי שנקרה בדרכך.

אם הגעת מוקדם מדי לבית החולים ונתבקשת לטייל ולחזור מאוחר יותר, הקפידי לא להתרחק מדי. אמנם לא צפויים להתרחש אירועים חריגים בשלב הזה, אבל לכל מקרה כדאי להישאר בסביבת חדר הלידה.

אחרי הלידה

בין אם זו הלידה הראשונה או החמישית, זכותך המלאה לפנות לאנשי הצוות בכל שאלה או בקשה להסבר או פירוט אודות מונחים רפואיים, בפרט אם נדמה לך שיש משהו מוזר בתחושה הכללית שלך או במראה ובהתנהגות של הרך הנולד. גם אם כל האחיות במחלקה תחשובנה שאת אחת מן המטופלות הנודניקיות ביותר שהן פגשו, עדיף שתרגישי בטוחה ותדווחי על כל דבר שנראה לך חריג.

עורך דין רשלנות רפואית ברמת גן – לסיכום

לידה היא אירוע נפלא בחייה של כל אישה ורוב הסיכויים הם שהכל יעבור בשלום, במיוחד אם תיערכי מראש ותפעלי כדי לצמצם את הסיכונים. ואם חלילה בכל זאת קרה משהו, תוכלי תמיד ליצור קשר עם עורך דין רשלנות רפואית ברמת גן ולקבל ייעוץ פרטני אודות האפשרויות העומדות בפנייך.

לקבלת פגישת יעוץ חייג או שלח פרטים: