קביעת פגישת יעוץ
מהי רשלנות רפואית ברפואת שיניים?
Ахува Тихо 13.09.20 רשלנות רפואית

איך לשמור על ההורים שלנו מפני רשלנות בבתי אבות?

בתי אבות אמורים לספק ביטחון והגנה לדייריהם בפן הפיזי והנפשי, כשלמרבה הצער, הם לא חפים ממקרי רשלנות חמורים שנובעים מהיעדר טיפול או השגחה, לרבות מחסור בסביבה מוגנת אמיתית. כיצד נוכל לשמור על הורינו היקרים מפני רשלנות בבית אבות? באילו אמצעים נוכל לעשות זאת?

קשישים נחשבים לדיירי בית האבות ומתנהלים בתוך המקום כאוכלוסייה עצמאית תוך פיקוח ומעקבים רפואיים מוגברים. לצדם שוהים במחלקה מיוחדת גם דיירים סיעודיים, הזקוקים לטיפול הדוק ותומך יותר, לרבות עזרה בפעולות בסיסיות בהתאם למצבם האישי. באופן כללי נחשבת אוכלוסיית הקשישים לרגישה ופגיעה והיא נמצאת בסיכון חיים חמור כאשר חלה החרפה במצב הרפואי. כדי למנוע מצבים של רשלנות בייחוד לאור מגיפת הקורונה המשתוללת, יוכלו המשפחות לבצע מספר פעולות כדי להבטיח את שלום הוריהם בתקופה הקרובה:

רכישת מיטה סיעודית נמוכה

סביר להניח שמשבר הקורונה והתחלואה בעקבותיו איננה פוסחת על בתי האבות השונים ולפיכך קיים עומס מוגבר על הצוות במקום. יחד עם זאת, מקרים של היעדר השגחה על הקשיש היו נפוצים גם לפני התפרצות הנגיף, מה שמעלה את הצורך להגן באופן עקבי והדוק יותר מפני נפילות מהמיטה והצורך בסביבה ביתית או טיפולית תומכת כאשר קיים קושי פיזי. 

מיטה סיעודית מתקבלת במספר רב של סוגים, כאשר המיטה הנמוכה תתאים גם לחולים סיעודיים וגם לקשישים נמוכי קומה, המתקשים להסתדר עם המיטה הקיימת בחדרם. מיטה זו מגיעה לרוב עם אפשרויות כוונון והתאמה אישיות והיא עשויה מחומרים חזקים ואיכותיים. תוכלו לרכוש מיטה סיעודית בטוחה עם שלט, לכיוון מדויק של משענות הגב, הרגליים וגובה המיטה הכללי. חלקן אף מתקבלות עם מעקות צד ושינוע, המאפשר לנייד את המיטה מהחדר לטיפולים למשל. 

אמצעים למלחמה בקורונה

מאחר והמשפחות מנועות מלפגוש את יקיריהן בתקופה האחרונה, מומלץ לצייד את הקשישים בתכשירים שיבטיחו את בריאותם האישית וימנעו הידבקויות שמקורן בצוות או בחוסר הניטור של חולה אחר בבית האבות: מסכה נשימתית או עם פילטר, מוצרים לחיטוי ידיים ותכשירים לחיטוי משטחים. חשוב לציין שבתי האבות מחויבים לפעול לפי הנחיות משרד הבריאות, אך הדבר לא מונע ממקרים רבים של רשלנות להתרחש בתקופה האחרונה ולמרבה הצער להביא גם לתמותה. 

רולטור הכולל כיסא העברה

רולטור הוא מעין תומך הליכה מתקדם, בעל גלגלים ומערכת בלמים. אפשר להתנייד באמצעותו בקלות ובנוחות רבה מאוד, תוך תנועה מכוח הדחיפה בלבד ויציבות מקסימלית. הרולטור מאפשר לקשישים להתנייד ללא צורך באיש צוות או באמצעי תמיכה נוספים, תוך שהם מפעילים מאמץ מינימלי ללא חשש מנפילות או איבוד שיווי המשקל. רולטור עם 4 גלגלים מתקבל עם כיסא מובנה קטן, שמאפשר גם לשבת ולנוח במצב שבו ההליכה מעייפת וקיים צורך להפסיק אותה לזמן מה. 

וודאו תמיד שהוריכם בטוחים 

אמצעים אלו ועוד רבים נוספים מעניקים לדיירי בית האבות שקט נפשי וביטחון מוגבר יותר בהתנהלותם, בייחוד בימים שבהם נאסרים הביקורים וקשה לדעת כיצד הצוותים במקום פועלים מאחורי הקלעים. ההמלצה היא להישאר בקשר שוטף עם בית האבות ולקבל עדכון, לרבות מציאת כל פתרון שעשוי להקל על הקשיש ולשפר את איכות חייו במקום, במקביל לשמירה אישית על בטחונו. 

לקבלת פגישת יעוץ חייג או שלח פרטים: