קביעת פגישת יעוץ
רשלנות רפואית
Ахува Тихо 13.09.20 רשלנות רפואית

איך להימנע ככל הניתן ממקרים של רשלנות רפואית בניתוחים באזור הפנים?

מקצוע הרפואה נחשב לאחד מהמקצועות האציליים והמכובדים ביותר. העיסוק ברפואה מעניק המון לאנושות, כל זאת בתנאי שהרופאים פועלים בזהירות, בכנות, ביעילות ובמיומנות מקצועית. יחד עם זאת תחום הרפואה הוא לא מדע מדויק, מה גם שהרופאים הם רק בני אדם. כתוצאה מכך לא ניתן להימנע ממקרים של רשלנות רפואית. יש לציין שבמקרה הזה, לא מספיק ללמוד מטעויות, זהו אינו טיעון מספק. ובסופו של דבר, הגשת תביעת רשלנות לרוב נעשית מתוך רצון שמישהו ייקח אחריות על אותה הטעות.  

אם אינכם רוצים להתמודד עם סחבת משפטית, אחד הדרכים הטובות ביותר להתמודד עם רשלנות רפואית היא על ידי מניעתה כליל. כיצד עושים זאת? האחריות אומנם מוטלת על הרופאים, אך גם עליכם, המטופלים. 

לפנות למומחים

אחת הדרכים להימנע מרשלנות רפואית היא לפנות לרופאים מומחים. אם למשל עליכם לבצע ניתוח באזור הפנים עליכם לפנות למומחה פה ולסת בלבד. רופא בעל התמחות בניתוח אזור הפנים ובעל ניסיון עשיר וידע נרחב בתחום יוכל לספק לכם מענה כירורגי הרבה יותר מקצועי ומקיף לעומת רופא שאינו מומחה בתחום כלל. כמו כן כדאי לפנות לרופא בעל רזומה עשיר בניתוח שאותו אתם עתידים לעבור, כי אתם לא רוצים להיות שפני ניסיון. שימו לב שהרופא אינו ממהר, שהוא אינו אחרי שעות רבות בחדר הניתוח, שהוא רענן ומסוגל לבצע את הניתוח שלכם כראוי.

לערוך תיאום ציפיות

דבר נוסף שיכול לעזור לכם להימנע ככל הניתן ממקרים של רשלנות רפואית במהלך ניתוח באזור הפנים הוא לערוך תיאום ציפיות עם הרופא לפני הניתוח. חשוב מאוד שתשכילו לבקש את כל המידע הרפואי הרלוונטי הקשור לניתוח, לרבות סיכונים, סיכויי הצלחה, הכנה לניתוח, זמן התאוששות והחלמה, למה לצפות, מתי צריכה להידלק נורה אדומה ובאלו מקרים לפנות לעזרה רפואית מידית. כמו כן הקפידו למסור את כל המידע הרפואי הרלוונטי לרופא המנתח כמו למשל היסטוריה רפואית, אלרגיה לתרופות, רגישות כלשהי ועוד. 

לקרוא על מה אתם חותמים, כולל האותיות הקטנות

לפני ניתוח עליכם לחתום על טופס הסכמה וכדאי מאוד שלפני שתעשו זאת תקראו היטב על מה אתם חותמים. הרבה אנשים סומכים על הרופא בעיניים עצומות ולא מקדישים את הזמן באמת לקרוא הכל, כולל האותיות הקטנות. ככל שתהיו מודעים לכל הפרטים, ותקדישו זמן למקסם את המפגש עם הרופא שלכם, כך תוכלו לוודא שהרופא אכן קשוב, שהכל מתועד ושהוא מקדיש את מלוא הזמן כדי להגיע לאבחנה ולהחלטות בצורה כמה שיותר מקיפה ומקצועית.   

לקבלת פגישת יעוץ חייג או שלח פרטים: