קביעת פגישת יעוץ
lawyer
Ахува Тихо 03.09.20 פסקי דין

עורך דין הסכם ממון – מתי נשכור את שירותיו

יותר ויותר זוגות בוחרים לערוך היום הסכמי ממון לפני שהם נכנסים למערכת יחסים מחייבת, בין אם זו מערכת נישואים ובין אם זה מערכת זוגית אחרת. מה שפעם לא היה נהוג, לפחות לא בישראל, הפך להיות מאוד מקובל וישנם לא מעט הורים שאפילו ממליצים על כך לילדים שלהם.

הסכם ממון מגדיר את מערכת היחסים הכלכלית של בני הזוג, גם אחרי שיחליטו להיפרד. במילים אחרות, ההסכם קובע מה כל אחד יקבל במידה ויחליטו להיפרד, באופן כזה שאף צד לא יישאר בלי כלום, וכן לא יצטרכו לוותר על מה שהם נכנסו איתו. בין אם זה מבחינת רכוש, נכסים או כסף.

מדוע הסכם ממון הפך להיות דבר נפוץ?

ההסברים לכך הם פשוטים. ראשית, היום יש יותר מודעות והכרה, שמערכת יחסים, רומנטית וקרובה ככל שתהיה, יש בה גם אלמנט כלכלי, נדבך שצריך להתייחס אליו. אף אחד לא רוצה למצוא את עצמו בלי כלום כשאהבה נגמרת.

שנית, איכות החיים השתנתה לטובה במהלך השנים, לכן יש לכל צד הרבה יותר מה להפסיד. לכן הם רוצים לקבל תעודת ביטוח, אם חס וחלילה הקשר ביניהם יגיע לסיומו. זאת במיוחד כשיוקר המחייה עלה, ויהיה להם קשה להתחיל הכל מחדש.

שלישית, הרבה מאוד זוגות התמודדו עם סיטואציות כאלה אצל הוריהם. כלומר, הם למדו מהניסיון, וראו כיצד חוסר הסכמות ביניהם, ואי קיומו של הסכם ממון, פגע בהם מבחינה כלכלית, במיוחד בצד החלש יותר מבחינה כלכלית בקשר. לרוב מי שנפגעה היתה האישה.

כיצד בוחרים עורך דין לצורך הסכם ממון

עורך דין הסכם ממון הוא מי שאמור לנסח אותו. יש למצוא עורך דין מוסכם על שני הצדדים אשר יבנה הסכם אשר יהיה מקובל ושניהם יהיו מוכנים לחתום עליו. במקרים מסוימים, כשמדובר על שני אנשים עתירי הון, הרי שכל צד מביא עורך דין מטעמו וביחד הם מנסחים הסכם, בדיוק כמו בעסקה כלכלית.

בשביל לבחור עורך דין לבניית הסכם ממון, יש להחליט מה בדיוק רוצים שיהיה בהסכם ועד כמה הוא יכול להיות גמיש. אם מעוניינים לייצר הסכם קשיח מאוד, אז מוטב שיהיה זה עורך דין שלא מחפש פשרות. אך אם רוצים לנסח הסכם בצורה ידידותית, פשרנית ונעימה, מוטב לבחור עורך דין שאיננו מחפש רק כיצד לייצר הסכם, אלא גם איך שני הצדדים יוכלו לחיות לצידו.

חותמים על הסכם ממון למען זוגיות טובה

גם היום, יש אנשים אשר נוטים לחשוב שהסכם ממון יכול להרוס את הרומנטיקה שבקשר הזוגי. נכון שזה יכול להרתיע ולעורר חשדות, אך עדיין, אם בוחרים עורך דין טוב, שידע להסביר את מהות ההסכם ולנמק אותו, אפשר לייצר תהליך שיהיה נוח לעבור אותו ויוליד הסכם שיטיב עם בני הזוג והקשר ביניהם.

לקבלת פגישת יעוץ חייג או שלח פרטים: