קביעת פגישת יעוץ
מות ילוד כתוצאה מרשלנות רפואית טיכו

מות יילוד כתוצאה מרשלנות רפואית

לידה היא אחד מהרגעים המרגשים בחיים – מחד נמצאת היולדת, שמתרגשת מאד ורוצה שדברים יפעלו כמו שהיא דמיינה אותם, ומאידך הצוות רפואי שמודע לסיכונים הכרוכים באירוע המכונן, וכן בן או בת זוג שרוצים שהיולדת תקבל את מבוקשה וכמובן המטרה אשר לשמה התקבצו כל האנשים האלה יחד – יילוד עובר בריא ושלם תוך שמירה על בריאות היולדת. הלידה היא נקודת הסיום של היריון ממושך שבנה הרבה ציפייה רבה לקראת הרגע המיוחל ואין זה משנה אם המדובר בהיריון הראשון או בלידה הראשונה של אחד האחים.

רשלנות רפואית בעת הלידה

מרבית מקרי הרשלנות הרפואית הם קשים ומצערים. אנו יוצאים מנקודת הנחה שכל אירוע/פרוצדורה רפואית טומן בחובו סיכון מסויים. נזק גוף כתוצאה ישירה של החלטה רפואית רשלנית עלולה להביא לתוצאות הרות גורל ומשמעותיות למשך החיים של היולדת ו/או של היילוד. אירועים רבים מתרחשים במהלך הלידה ולעיתים לצוות הרפואי אין את הזמן או האפשרות להסביר ליולדת ולתת לה את האפשרות לבחור מתוך כמה אפשרויות טיפול מוצעות, לכן שיקול דעתו של הצוות הרפואי במהלך הלידה צריך להיות שקול ומאוזן, בכף אחד עומדת רצון היולדת ובכף השנייה שיקול הדעת של הצוות הרפואי. הפרה של איזון זה, לרבות סטייה מהפרקטיקה הרפואית המקובלת באותה עת עתידה להקים עילת תביעה ליולדת בגין רשלנות רפואית.

מות יילוד במהלך הלידה

אין עוררין על כך שמדובר באסון בקנה מידה גדול למשפחה. לאחר תקופת האבל הראשוני, יש לבחון לעומק מה היו הסיבות לפטירתו של העובר, האם פעולות מסוימות גרמו לכך באופן ישיר והאם אפשר היה למנוע את הנזק. ייתכן מאד ולבני הזוג, כהוריו של הנפטר, יהיה מגיע פיצוי שינחם ולו במעט ויסייע להתגבר על הקושי שנוצר ועל השינוי בחיי התא המשפחתי. יחד עם זאת – ייתכן מאד ופטירתו של היילוד בלידה עצמה לא קשורה לפעולות שהתרחשו במהלך הלידה אלא בנושאים שונים שקשורים במהלך ההיריון דווקא. במקרה כזה אנו ממליצים להתייעץ עם עו"ד מומחה בתביעות רשלנות רפואית בלידה, אשר יסקור את המסמכים הרפואיים המלאים ויגבש יחד עם ההורים והמומחים הרפואיים החלטה האם האותו אירוע עולה לכדי אירוע רשלני המניב פיצוי. חשוב מאד להעמיק במידע ולהסתייע לשם כך באנשי המקצוע מעולם הרפואה והמשפט. ניתוח מעמיק על ידי מומחים אובייקטיביים חייב להתבצע ולכן חשוב לשמור ולתעד כל מסמך או שיחה שבוצעו במהלך הלידה ויכולים לסייע להגיע להחלטה הנכונה אודות רשלנות רפואית ישירה שהביאה למותו של היילוד.

בדיקות שגרה במהלך ההיריון

לא מעט בדיקות מבצעת אישה במהלך ההיריון ומטרתן אחת – לוודא את בריאותו וגדילתו התקינה של העובר. דגש רב ניתן לכל בדיקה ובדיקה על מנת לשלול בעיות או מומים שעלולים להתגלות לראשונה במהלך הלידה ולהכות בתדהמה גם את ההורים וגם את הצוות הרפואי. יחד עם זאת ולמרות הזהירות הרבה שנוקטת המערכת הרפואית – עדיין ישנו שיעור לא מבוטל של מקרים בהם הצוות הרפואי הסוקר במהלך ההיריון, מתרשל ולא מאבחן מום משמעותי בעובר.

לקבלת פגישת יעוץ חייג או שלח פרטים: