קביעת פגישת יעוץ

איך מתמודדים עם רשלנות רפואית במהלך טיפולי פוריות?

יש לא מעט נושאים שקשורים בחיים של כולנו שלא נעים לדבר עליהם או שהדיבור עליהם בקול רם הוא בבחינת הזמנת מזל לא טוב. תביעות שקשורות ברשלנות רפואית הן חלק מהנושאים האלה. אף אחד לא רוצה להיות במצב שבו בשל רשלנות, בין אם היא במעשה ובין אם היא במחדל, מנעה מהחולה קבלת טיפול רפואי נאות או שהוא חלילה נפגע כתוצאה מטיפול רשלני יחד עם זאת, במידה ומתעורר חשד, גם אם הקטן שבקטנים שאכן רשלנות היא שהובילה למצב רפואי זה או אחר – חשוב מאד לדעת איך להתמודד עם זה, מה לעשות ולאן לפנות. בעולם המשפט יש תחום מקצוע ספציפי למקרים אלו– תביעת רשלנות רפואית.

תביעת רשלנות רפואית

כאשר עוסקים בתביעת רשלנות רפואית שקשורה לטיפולי פוריות יכולות להיות משמעויות נוספות מעבר לרשלנות הרפואית עצמה. בני זוג שנמצאים בעיצומם של טיפולי פוריות לבטח שרויים במתח נפשי לא קטן. הם כמהים לקבל את הבשורה על ההיריון ובכל טיפול מחדש הם מייחלים לשמוע את החדשות טובות אשר בחלק מהמקרים מסתיים במפח נפש. בשל העובדה שאת ניסיונות ההפריה מבצעים רופאים ואנשי מקצוע – על בני הזוג לתת בהם את אמונם המוחלט וכמה גדולה תהיה האכזבה שרשלנות הצוות הרפואי מנעה מהם את ההיריון המיוחל.

מה עושים כשמתגלה רשלנות רפואית במהלך טיפולי פוריות?

במידה שמתעורר החשד שקרה מקרה של רשלנות רפואית בזמן טיפולי פוריות חשוב לפעול באופן מידי ומהיר בשני מישורים במקביל – הראשון יהיה איסוף ותיעוד של מסמכים שקשורים בפעולות הרפואיות שבוצעו, תיעוד שיחות טלפון או הודעות ובמיוחד מסמכים רפואיים אודות ההחלטות שנטל הצוות הרפואי המטפל. המישור השני הוא פנייה אל עורך דין שעוסק בתחום של רשלנות רפואית על מנת לקבל ייעוץ ראשוני והמלצות כיצד לפעול  אין מדובר בתחום משפטי פשוט אלא באחד המורכבים שקיימים ולכן עורך דין המתמחה הרשלנות רפואית הוא איש המקצוע שצריך ללוות מקרה משפטי שכזה, שכן פעולות מיידיות שיבצעו בהמלצת עורך הדין עתידות להיות הרי גורל בתביעת החולה בעתיד.

ביחד עם עורך הדין יחליטו הלקוחות איך לפעול ומה לעשות, בין באמצעות. הגשת תביעה במקרה הצורך ובין בכל פעולה אחרת שימליץ עליה עורך הדין. תמיד אפשר וכדאי לפנות אל הצוות הרפואי על מנת לקבל תשובות או מענה בנוגע לחשש שהתעורר וחשוב עוד יותר לשמור ולתעד גם את הפניות האלה ואת המענה שניתן עליהם. עורך דין מקצועי, מנוסה ומיומן יהיה זה שינחה את התהליך, יסביר אודות ההשלכות השונות וביחד עם הלקוח ויגבשו כיוון פעולה נכון וכדאי ביותר, כאשר כל מקרה לגופו ולנסיבותיו.

 

לקבלת פגישת יעוץ חייג או שלח פרטים: